Bieganie dla zdrowia i kondycji

Bieganie dla zdrowia i kondycji

Bieganie to jedna z ulubionych form treningu ruchowego, albowiem jest najprostsza, no i może ją stosować każdy zdrowy człowiek. Wymagane jest tylko odpowiednie obuwie i chęci.

Jogging to bardzo elastyczna forma ćwiczeń ze względu na to, iż możemy ćwiczyć indywidualnie lub z kimś, o dowolnej porze – tak jak nam będzie wygodnie. Jest ruchem podczas którego tkanka tłuszczowa znika najszybciej, ponieważ działają w tym samym czasie wszystkie mięśnie. Dla osób które regularnie biegają, utrzymanie odpowiedniej wagi nie jest kłopotem, nawet jeśli nie mamy limitów w codziennej diecie. Prócz utrzymania figury ciała ta aktywność ma także inne plusy oddziałujące na zdrowie np. poprawia działanie układu krążenia, podnosi immunologię organizmu, utrzymuje ruchliwość ścięgien oraz stawów. Dodatkowo bieganie działa kojąco na stres i nerwy.

Bardzo prostą zasadą dla początkujących bieganie jest 3 x 30 x 130, co tłumaczymy jako 3 razy w ciągu tygodnia, po 30 minut, z tętnem 130 na minutę. Miejmy świadomość, że za pierwszym razem nie uda nam się wybiegać kompletu 30 minut. Tylko regularność biegania pozwoli nam je wypracować. Gdy dotrzemy do 30 minut zacznie się spalanie zapasów tłuszczu. Rozpocznij trening od dość wolnego truchtu, można łączyć go z maszerowaniem lub przemiennie. Tylko przy tego typu tempie tłuszcze mogą być energią napędową.

Aby uzyskać lepszy efekt podczas zrzucania zbędnych kilogramów zmieńmy także swoją dietę. Kiedy nie chcemy tracić czasu na wyszukiwanie przepisów i zakup produktów to zdecydujmy się na catering dietetyczny. Ich oferty znajdziemy w Internecie np. http://optimalfit.pl/. Każdego dnia dostaniemy pyszne, zdrowe i kolorowe dania do domu czy miejsca pracy.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top