Depilacja laserowa a skóra pozbawiona owłosienia

Depilacja laserowa a skóra pozbawiona owłosienia

Od pewnego czasu depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, lecz także mężczyzn. Zabieg ten pozwala na długotrwałe usuniecie zbędnego owłosienia z poszczególnych części ciała.

Depilacja laserowa lightsheer  a piękna i gładka skóra

 to zabieg powszechnie ceniony przez tysiące osób na całym świecie. Dziś każdy profesjonalny salon kosmetyczny oferuje zabiegi skutecznego usuwania włosków z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Depilacja jest polecana przede wszystkim dla tych osób u których to po domowym usuwaniu włosków pojawiają się nieestetyczne podrażnienia, zaczerwienia oraz drobne krostki.

Decydując się na depilację laserową w sprawdzonym salonie kosmetycznym każdy klient może mieć pewność, że że owłosienie nie pojawi się na jego skórze przez bardzo długi czas.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Decydując się na depilację laserową warto zawsze upewnić się czy nie istnieją przeciwskazania do jej wykonania. Na tego typu zabieg nie powinny bowiem decydować się takie osoby, które zażywają poszczególne leki światłouczulające oraz kobiety w ciąży. Wykonanie depilacji wykluczają także nowotwory oraz poszczególne infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Ponadto nie jest ona polecana osobom stosującym samoopalacze oraz posiadającym rude, siwe czy blond włoski bowiem w tych przypadkach zabieg cechuje się bardzo małą skutecznością.

Wskazania po zabiegu depilacji laserowej

Po wykonaniu tego typu zabiegu w okolicy jego wykonywania bardzo często pojawia się niewielkie podrażnienie skóry, a czasem również obrzęk okołomieszkowy. W związku z tym po wykonaniu depilacji laserowej należy unikać bardzo gorących kąpieli oraz
korzystania z sauny i basenu. Nie wolno też dodatkowo podrażniać ciała kosmetykami z zawartością alkoholu. Ponadto przez dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu należy unikać peelingów oraz opalania się.

Back to top