Gruzińskie wakacje

Gruzińskie wakacje

Egipt, Grecja, Turcja, a nawet już Bułgaria w powszechnej opinii turystów z Polski uważane są już za przereklamowane, czy wręcz nudne, powszechne. Ciekawostką na rynku turystycznym są obecnie kraje, które rzadziej są odwiedzane – na przykład te na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

Jeśli ktoś szuka wypadu zagranicę tylko dla siebie, z bliską mu osobą, ale również z całą rodziną powinien wziąć pod uwagę wycieczki do Gruzji. Ten ciekawy kraj, z bogatą historią, pięknym pejzażem i wartościowymi zabytkami jest doskonałą ofertą wypoczynkową dla każdego.

Gruzja to kraj górzysty, na terenie którego nie brakuje zabytków wpisanych na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Najważniejsze jednak, że państwo to ma dostęp do Morza Czarnego. Czyste plaże, coraz więcej ośrodków wypoczynkowych i hoteli sprawiają, że hasło „Gruzja wycieczki” brzmi naprawdę interesująco.

Stolicą państwa jest Tbilisi, miasto położone nad rzeką Kurą, które zamieszkuje ponad milion ludzi. Stolica tego azjatyckiego kraju słynie z zabytków sakralnych oraz innych atrakcji turystycznych, takich jak: Filharmonia Narodowa, Park Vake, czy Twierdza Narikala. Ludzie są bardzo przyjaźni. Mimo, że przez sporą część ich historii borykali się z różnymi konfliktami, z Polakami łączy ich szczególna więź. Można wręcz powiedzieć, że Polska i Gruzja przyjaźnią się, mają podobne ideały i dążenia w stosunkach międzynarodowych.

Będąc w Gruzji nie można sobie odmówić pysznej, regionalnej kuchni. Dla Europejczyków azjatyckie dania są wręcz atrakcją kulinarną. Warto spróbować takich dań jak: chaczapuri (serowy chleb) i pierogi Chinkali. Generalnie gruzińska kuchnia składa się z dużej ilości mięs, warzyw i nabiału oraz wina. Zwykli amatorzy, jak i koneserzy alkoholu znajdą tu jedne z najwspanialszych na świecie win. Od wyboru, do koloru. O tym, że wino w rozsądnych ilościach jest zdrowe nie trzeba nikogo przekonywać. Połączenie dobrego wina i jedzenia z turystyką to świetny pomysł na wakacje.

Zobacz więcej: Czajka Travel | Wycieczki do Gruzji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top