Implanty czy proteza zębowa?

Implanty czy proteza zębowa?

Któż z nas nie chciałby mieć uśmiechu jak z okładki kolorowego magazynu? Aby to osiągnąć, przede wszystkim o zęby trzeba dbać. Codzienne mycie oraz stosowanie nici dentystycznych to podstawa, ale równie ważne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Wcześnie wykryty i zniwelowany ubytek w zębie zmniejsza ryzyko jego całkowitej destrukcji, prowadzącej do leczenia kanałowego, które nie zawsze udaje przeprowadzić z powodzeniem; niejednokrotnie uszkodzenia w zębie są tak duże, że nie ma innego wyjścia, niż dokonanie jego ekstrakcji, czyli usunięcia. W miejsca usuniętych zębów można wstawić trwale przytwierdzone do dziąsła implanty zębowe, które jeśli są odpowiednio wykonane niczym nie różnią się od naturalnych zębów pacjenta – stomatologia estetyczna daje dużo możliwości w tej kwestii i z jej pomocą nawet właścicielowi najbardziej zniszczonych zębów można przywrócić piękny uśmiech. Jest to jednak dość kosztowne. Więcej o stomatologii estetycznej przeczytasz na stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/.

Tanim i często refundowanym przez NFZ sposobem uzupełniania brakujących zębów jest tak zwana sztuczna szczęka – stosuje się ją, gdy pacjent nie posiada większości zębów w górnej lub dolnej szczęce. Jeśli jest to szczęka górna – sztuczne zęby wyposażone są w podniebienie, które powinno idealnie przylegać do naturalnego podniebienia pacjenta.

W celu zapewnienia komfortu użytkowania sztucznej szczęki stosuje się kleje do protez; dzięki nim szczęka lepiej się trzyma, co ułatwia na przykład spożywanie posiłków. Odpowiednio wykonana proteza zębowa wygląda jak naturalne uzębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top