Klucz do długowieczności?

Klucz do długowieczności?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że organizm ludzki jest tak niesamowity, że jest w stanie wytwarzać substancje, które pobrane i odpowiednio przechowywane mogą przyczynić się do polepszenia czyjegoś stanu zdrowia, a nawet do uratowania życia! Zaskakujące, prawda?
Przykładem takiego niesamowitego działania jest chociażby krew pępowinowa, która uważana jest za prawdziwy skarb. Ta krew jest niczym innym jak pozostałością w pępowinie i łożysku po narodzinach dziecka. Jeszcze całkiem niedawno ludzie nie zdawali sobie sprawy z jej magicznych właściwości, dlatego była traktowana jako zwyczajny odpad poporodowy.

Na szczęście medycyna stale się rozwija, przez co człowiek ma możliwość stałego odkrywania coraz to nowszych sposobów na to, by móc polepszyć stan zdrowia ludzi. I tak właśnie było z krwią pępowinową. Ta krew wytwarza komórki macierzyste, które są pięknie określane mianem klucza do długowieczności. Fenomen tych komórek polega na tym, że posiadają zdolność do przekształcania się w niemal każdy rodzaj komórki, a organizm nie odrzuca ich, ponieważ mają zdolność szybkiego upodabniania się do środowiska, w którym się znajdują. Ponadto szybko się rozmnażają.

Pobranie krwi pępowinowej nie jest jakimś trudnym i bolesnym zabiegiem. Wręcz przeciwnie. Trwa bardzo krótko i nie stanowi zagrożenia ani dla matki, ani dla noworodka. Co ciekawe, pobrana krew może być przechowywana nawet przez kilkadziesiąt lat, co jest prawdziwym fenomenem!
Rozwój technologii w głównej mierze wpływa na rozwój medycyny. Zatem im bardziej rozwija się technologia, tym większe odkrycia możemy dokonać w zakresie medycyny.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top