Leć i nie oglądaj się za siebie

Leć i nie oglądaj się za siebie

Paliwo dla koptera, które pozwoli mu latać

Nasz sprzęt latający, aby mógł być wprawiany w ruch, potrzebuje do tego energii. A energię czerpie z akumulatora, który to z kolei musi być dobrej jakości. Powinien pochodzić również od renomowanych producentów. W ofercie znajdują się akumulatory różnego rodzaju, takie jak te wysokonapięciowe, czy grafenowe.

Jak długo kopter pociągnie na jednym akumulatorze?

Większość kopterów pozwala na latanie po pełnym naładowaniu przez okres 15 do 40 minut. Dodatkowe akumulatory jeszcze bardziej wydłużają ten czas, więc można cieszyć się wspaniałą zabawą tak długo, jak tego chcemy. Musimy jedynie mieć ze sobą, gdzieś w plecaku akumulatory, które będą w pełni naładowane i pasowały do danego modelu. Dostepne na rynku są takie, jak Yuneec, Walkera, DJI, Gens Ace, Tattu. To ważne żeby baterie do dronów pasowały do danych modeli. Jak pasują i posiadamy również te zapasowe, to wówczas możemy być spokojni, że nasz sprzęt będzie mógł lecieć przez dłuższy czas i że nawet jak się rozładuje po chwili, to w zanadrzu będziemy posiadać dodatkowy akumulator. Musi on być jednak kompatybilny i bezpieczny, bo tylko taki będzie służył i mógł pracować w fazie ciągłej.

Pomyśl zawczasu, aby nie musieć kombinować później

Mając w zapasie dodatkowe źródło energii możemy od kilku do kilkudziesięciu minut korzystać z gadżetu, jednak czas pracy ciągłej uzależniony jest od konkretnego modelu. Baterie do dronow przydają się, bo nie musimy przerywać latania natychmiast, a jedynie wymienić te, które się rozładowują i w dalszym ciągu nagrywać filmy, robić zdjęcia z lotu ptaka, czy co to tam sobie zaplanowaliśmy robić. Ich ceny są różne, bo mogą być proste, a więc i tanie, o większej pojemności, a więc droższe i zarazem większe. Jednakże przed samym zakupem należy się zastanowić nad tym, co chcemy nim robić – czy nagrywać, czy robić zdjęcia, czyli słowem: jakie będzie przeznaczenie sprzętu latającego. Ważne żebyśmy byli pewni tego, co chcemy osiągnąć. Jeśli planujemy cały dzień spędzić na nagrywaniu i to w wysokiej jakości, to raczej pewne jest to, że przyda nam się w pełni naładowany akumulator, a i pewnie jeszcze nie zaszkodzi wziąć kilka dodatkowych.

O tym nie należy zapominać

Należy mieć świadomość tego, że czas ciągłego lotu jest uzależniony od masy startowej i obecnych w maszynie napędów. Ma znaczenie również jakość sprzętu, więc warto wybierać te oryginalne od sprawdzonych producentów. Nie ma sensu kupować podróbek, bo może i przez jakiś czas będą działać, ale szukanie odpowiednich może okazać się problematyczne, a z kolei wydawanie pieniędzy na słabej jakości sprzęt raczej mija się z celem. Raczej zalecamy, aby zainwestować w kopter dobrej jakości, niekoniecznie posiadający wszystkie możliwe tryby, bo to też nie zawsze jest potrzebne. Podstawowe funkcje pozwolą na przyjemne korzystanie, a efekty zadowolą niejedną osobę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top