Nawozy nowej generacji

Nawozy nowej generacji

Aby uzyskać lepsze wyniki uprawy roślin wielu rolników stosuje różne formy nawożenia upraw. W ten prosty sposób możemy uzyskać większe plony, rośliny są lepszej jakości, są mniej wrażliwe na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, zimne powietrze, porywisty wiatr czy nieodpowiednie nasłonecznienie.

Z kolei dzięki środkom chemicznej ochrony roślin możemy chronić uprawy przed szkodnikami, takimi jak na przykład stonka ziemniaczana, turkuć podjadek czy mszyce. Aby uzyskać większą biomasę stosuje się powszechnie nawozy do roślin. Są to zazwyczaj proste związki chemiczne, zwykle sole fosforanowe, które na zasadzie reakcji hydrolizy zmieniają odczyn kwasowo-zasadowy gleby na taki, który będzie najbardziej odpowiedni dla danej grupy roślin. Ten rodzaj nawozów jest powszechnie używany zarówno przez rolników, którzy mają wiele hektarów ziemi i ich uprawy są na dużą skalę, jak i przez właścicieli ogródków działkowych, ogrodów przy domowych, czy nawet w mieszkaniach, na balkonach. W ciągu ostatnich kilku lat rynek nawozów do roślin niesamowicie szybko się rozwinął. Jest dostępnych wiele nawozów nowej generacji, tak zwanych „advanced nutrients „. Ich działanie jest bardziej skomplikowane niż zwykłych nawozów sztucznych, które jedynie zmieniają odczyn gleby.

Nawozy nowej generacji to przyszłość dla przemysłu rolniczego. Biobizz rozwija się w bardzo szybkim tempie i na dzień dzisiejszy nie można określić jak rynek będzie wyglądał na kilkanaście lat. Aby zaspokoić potrzeby żywieniowe mieszkańców naszej planety potrzeba coraz więcej żywności, ponieważ populacja rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top