O szkoleniach BHP słów kilka

O szkoleniach BHP słów kilka

Każdy z nas zatrudniając się w firmie przeszedł pewnego rodzaju, bardziej lub mniej rozbudowane, szkolenie BHP, na którym głównie dowiadujemy się jak postępować w pracy i na swoim stanowisku, by wykonywana praca niosła możliwie najmniejsze prawdopodobieństwo wypadku.

Szkolenia BHP podzielone są na dwa rodzaje. Podczas wprowadzenia do firmy kończymy wstępne szkolenia BHP. Pracownik zapoznaje się z ogólnym instruktażem przepisów, zasad pracy i higieny zawarte w Kodeksie pracy. Pracownicy dostają dostęp do regulaminu, układu zbiorowego w danym zakładzie pracy. Oczywiście przedstawiona zostaje także pierwsza pomoc, która w razie problemów powinna zostać zastosowana.

Kolejnym etapem jest przedstawienie danego stanowiska pracy, ryzyka, niebezpieczeństwa jakie mogą wiązać się z wykonywaną pracą. Po ukończonych szkoleniach przeprowadzone powinny zostać kursy BHP, a ich pozytywny wynik jednoznacznie wskazywałby na dopuszczenie do pracy.

Kolejno po pewnym czasie muszą zostać przeprowadzone okresowe kursy BHP mające za zadanie aktualizację wiedzy, przypomnienie, a także przedstawienie jakichkolwiek zmian, które zostały wprowadzone.

Każdorazowe przeprowadzone szkolenie BHP powinno zostać udokumentowane, zazwyczaj są do oświadczenia pracowników, oraz umieszczone w odpowiednich dokumentach. W dzisiejszych czasach coraz częściej stosowane są również niezwykle wygodne szkolenia BHP online – nie tylko zaoszczędzają czas, ale także pracownik może je wykonać w odpowiednim dla siebie momencie.

Szkolenia BHP eSTe Secura Kraków | http://este-secura.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top