Podstępni rodzice

Podstępni rodzice

Nie od dziś wiadomo, że dzieci potrzebują dużo więcej snu niż dorośli. Każdy rodzic wie jednak, że często niełatwo sprawić, żeby dziecko położyło się spać wtedy kiedy rodzic uznaje za słuszne. Wiadomo: po co spać, skoro można się bawić lub robić coś ciekawego? Nieraz trzeba uciekać się do wyrafinowanych podstępów, żeby pociecha w końcu zasnęła.

Niewątpliwie ważną rolę w zachęcaniu dziecka do spania gra samo łóżko, a raczej jego wygląd. Już kupując kokon dla niemowlaka warto zadbać, by prócz wygody miał on atrakcyjny dla dziecka wygląd – na przykład wzór ze zwierzątek – który przyciągnie jego uwagę i pozwoli położyć je do łóżka. Trwa to oczywiście do pewnego momentu, gdyż nastolatki patrzą już raczej na walory użytkowe łóżka a nie ładne prześcieradło, jednak do pewnego momentu może to być dużą pomocą dla rodzica.

Nowa kolekcja na:  Prześcieradło dla dziecka | senna-sowka.pl

Komplet pościeli do łóżeczka z postacią z ulubionej bajki dziecka potrafi zdziałać cuda – niby taka drobna rzecz, ale dla niego jest to prawdziwy skarb i na pewno chętniej pozwoli się położyć do łóżka (lub zrobi to samodzielnie). Oczywiście wybierając łóżko, pościel lub inne akcesoria zawsze trzeba pamiętać przede wszystkim na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo, jednak tak jak to jest z innymi meblami i artykułami domowymi, dobrze kiedy oprócz dobrego działania posiadają one dobry wygląd.

Wygląda to trochę jak chytry podstęp, jednak naprawdę warto stosować takie sztuczki – w końcu celem jest dobro dziecka (i rodzica – wyspany rodzic to zadowolony rodzic). Nie dość, że będzie ono zadowolone z wyglądu swojego łóżeczka, to jeszcze będzie się dobrze wysypiać, a przecież odpowiednia ilość snu jest dla dziecka kluczowa i konieczna dla jego rozwoju. Krótko mówiąc jakkolwiek to brzmi pomocne jest, gdy rodzice są podstępni i chytrzy w stosunku do swoich dzieci – wszyscy mogą wtedy spać spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top