Pościel dla niemowlaka – jaką wybrać?

Pościel dla niemowlaka – jaką wybrać?

Niektóre dzieci preferują spanie z rodzicami, jednak nawet jeśli tak, w końcu przyjdzie czas na spanie samodzielne. Jako rodzice musimy zastanowić się więc, jaką pościel wybrać, zwłaszcza że to właśnie w łóżeczku nasza pociecha spędzi większość czasu ze swojego nowo rozpoczętego życia. Pościel musi być więc i wygodna, i bezpieczna.

Producenci pościeli oferują różne zestawy – od prostych, składających się jedynie z kołderki i poduszeczki (lub nawet z samej kołderki), po zestawy wieloelementowe – obejmujące ponadto np. zabezpieczenia przed uderzeniem w szczebelki łóżeczka. Warto mieć na uwadze, że pościel dla niemowlaka nie powinna też drażnić skóry lub wywoływać reakcji alergicznych. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek objawy dyskomfortu, zastanówmy się, czy aby właśnie zbytnia szorstkość nie jest jej przyczyną. Jeśli chodzi o materiał, najlepiej zakupić produkty z bawełny – nie tylko miękkiej, ale i bardzo łatwej w utrzymaniu.

Pościel dla niemowląt wymaga częstszego prania niż pościel dla dorosłych – najlepiej raz lub nawet dwa razy w tygodniu. Jak bowiem wspomnieliśmy, dziecko spędza w łóżeczku zdecydowaną większość swojego czasu. Do tego trzeba wybierać odpowiednie środki piorące – również, podobnie jak pościel, niewywołujące reakcji alergicznych.

Na koniec wreszcie – wzór. Nie jest to co prawda kryterium najistotniejsze, jednak pamiętajmy, żeby postawić na jasne kolory. Taki materiał – jako zawierający najmniej pigmentu – jest bowiem bezpieczniejszy dla niemowlęcej skóry. W dalszej kolejności warto też zwrócić uwagę, czy dana pościel pasuje do wystroju pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top