Skuteczna pomoc psychologa

Skuteczna pomoc psychologa

psychoterapia jest od lat sprawdzoną formą pomocy dla osób, które doświadczają trudności emocjonalnych oraz których dotykają poważne kryzysy. Ponadto pomoc taka jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą w dogłębny sposób poznać oraz zrozumieć swoją osobowość. 

Celem każdej terapii jest doprowadzenie do zmiany przeżywania poszczególnych sytuacji oraz do takiej zmiany zachowania, która zacznie przynosić w życiu więcej satysfakcji zarówno zainteresowanej osobie jak i otoczeniu.

Rozmowa – sprawdzona forma terapii 

Psycholog to trudny zawód. Jego praca nie należy do łatwych, a wyniki pracy z poszczególnymi osobami w dużej j wyniki zależą od zaangażowania oraz współpracy obu stron. 

Głównym narzędziem pracy jest rozmowa, która to jednak nie przypomina zwyczajnej wymiany zdań. Jej najważniejszym celem nie jest wymiana poglądów, a zrozumienie stanu pacjenta borykającego się z wieloma trudnościami. Współczucie ze strony terapeuty pozwala na uzyskanie pożądanej zmiany u pacjenta. 

Skuteczne terapia dla par

Jest ona formą pomocy dla tych par, które doświadczają kryzysu w relacji oraz które to pragną skutecznie pracować nad uratowaniem swojego związku. Podczas terapii pary uczą się:

– lepszego rozumienie siebie jak oraz swego partnera 
– zmiany swego zachowania, co przyniesie znacznie więcej satysfakcji obojgu zaangażowanym osobom.

Wyniki terapii zależą głownie od zaangażowania oraz współpracy partnerów z terapeutą.Podczas takiej terapii wszystkie informacje uzyskane od któregoś z partnerów mogą być przekazane drugiemu, bowiem w tym przypadku zasada poufności obejmuje parę jako całość.Głównymi narzędziami pracy jest rozmowa oraz różnorodne zadania terapeutyczne. Priorytetowym celem terapii par jest wykorzystanie potencjału partnerów, którzy to przeżywają kryzys. Niezwykle ważne jest ich wsparcie w procesie uczenia się samodzielnego rozumienia oraz rozwiązywania trudności pojawiających się często w związku.

Przyjdź na spotkanie terapia płock | psychoterapeuciplock.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top