Ślady rdzy na karoserii – jak sobie z nimi radzić?

Ślady rdzy na karoserii – jak sobie z nimi radzić?

Właściciele samochodów, zwłaszcza tych starszych modeli, często borykają się z problemem odpryskującego lakieru w miejscach dotkniętych korozją. Nie zaleca się użytkowania przerdzewiałego oraz przegniłego pojazdu, ponieważ takie usterki wpływają nie tylko na komfort jazdy, ale również na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Co jednak zrobić, kiedy rdzy jest niewiele, ale jednak rzuca się w oczy? Wówczas wygląd samochodu się pogarsza, a w wypadku jego sprzedaży – cena drastycznie spada. Potencjalnych kupców odstrasza widok rdzy na masce czy nadkolach, a sam pojazd wygląda na dużo bardziej wyeksploatowany i zniszczony niż jest w rzeczywistości. Lakierowanie pojazdu u lakiernika wiąże się z dużymi kosztami, na które osoba chcąca samochód spieniężyć raczej nie chce się narażać. Idealnym rozwiązaniem na takie problemy są lakiery samochodowe w sprayu. Wystarczy popsikać miejsce, z którego odprysnął lakier sprayem (polecam produkty z www.klakiernik.pl/pl/c/Lakier-spray/40) i odprysk staje się niemal niewidoczny. Za jego pomocą można usunąć także zarysowania, dzięki czemu wygląd naszego samochodu będzie o wiele bardziej atrakcyjny. Na rynku dostępna jest cała gama barw, kolorów i odcieni, dlatego każdy bez problemu dobierze lakier w sprayu odpowiadający kolorowi lakieru auta.

Istnieją także lakiery bezbarwne, którym głównym zastosowaniem jest ochrona już nałożonej warstwy lakieru, który po posikaniu takim sprayem jest trwalszy i bardziej błyszczący. Warto zatem zainwestować w bezbarwny lakier zanim zacznie się na dobre proces korozji i widoczna rdza stanie się trudna do zamaskowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top