Uszanujemy ostatnią wolę zmarłej osoby

Uszanujemy ostatnią wolę zmarłej osoby

Faktem jest, że co raz więcej osób chce zostać skremowana. Wynika to między innymi z tego, że kremacje zwłok są coraz bardziej popularne. Kremacja ciała jest to inaczej ciało palenie. Polega ono na spopieleniu ciała. Polskie prawo zakazuje przechowywania prochów zmarłego gdzie indziej jak cmentarz, zakazane jest ich rozsypywanie.

Do kremacji używa się pieca kremacyjnego. Może być on zasilany olejem opałowym, gazem ziemnym, lub LPG. W czasie kremacji ciało jest przygotowywane jak do normalnego pogrzebu, po czym umieszczane jest w piecu i przy temperaturze około 1000 stopni spalane. Zakończeniem kremacji jest umieszczenie prochów zmarłego do urny. Wydawane jest świadectwo o kremacji. W zależności od rodzaju urn wyróżnia się urny: drewniane, metalowe,ceramiczne, kamienne. Koszty kremacji to rząd około 400-600 zł. Należy pamiętać jednać o tym, że zmarłego żegna się dwa razy. Raz przed kremacją, drugi natomiast na cmentarzu.

Podczas pochówku bliscy mniej przeżywają odejście bliskiej osoby. W pamięci nie zostaje ciało złożone w trumnie z zamkniętymi oczami, bądź jeżeli jest to tragiczny wypadek trumna jest zamknięta. Podczas mszy za zmarłego istnieje możliwość wydrukowania najpiękniejszego zdjęcia który będzie przypominał o cudownym człowieku jakiego żegnamy. Złożenie urny z prochami zajmuje mniej miejsca, jak pochowanie ciała. Wiąże się to również z ogromnymi kosztami postawienia nagrobka, czyszczenia go oraz konserwacji. Jeżeli ostatnią wolą zmarłego była kremacja zwłok, należy tą wolę uszanować.

Zobacz też: Pogrzeb Kraków | Epitafium.Krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top