Co jest potrzebne dla niemowlaka?

Co jest potrzebne dla niemowlaka?

Nie każdy rodzic wie, co przyda się jego maluszkami, jednak niektóre rzeczy są oczywiste.

Z pewnością potrzebne jest łóżeczko dla malucha. Na rynku możemy znaleźć klasyczne drewniane oraz turystyczne. Każdy model posiada szeroki wybór wzorów i kolorów, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo w przypadku niektórych łóżeczek istnieje możliwość ich zakupu w komplecie z meblami, a nawet przewijakiem, który na pewno przyda się nie raz.

Rożek dla niemowląt

Kolejną przydatną rzeczą jest wózek. Istnieje wiele modeli wózków, jednak najlepiej wybierać takie, które są masywne, dobrze się je prowadzi oraz mają jak najlepszą amortyzację. Dodatkową zaletą będzie, jeżeli wózek będzie wózkiem 2w1, ponieważ będziemy posiadać zarówno wózek głęboki, jak i spacerowy. Oczywiście są też dostępne wózki 3w1 z nosidełkiem, jednak nie jest ono niezbędne, ponieważ fotelik warto kupić osobno, aby odpowiednio chronił nasze maleństwo. Przy wyborze można poradzić się specjalistów.

Pościel oraz kołdra i poduszka również przyda się dziecku. Najlepiej wybrać płaską poduszkę oraz kołderkę dopasowaną do wielkości łóżeczka. Kupując pościel musimy pamiętać, aby zakupić co najmniej trzy komplety, ponieważ nasze dziecko może ją często brudzić. Pomocne mogą okazać się też ochraniacze na szczebelki, które ochronią dziecko przed uderzeniami oraz rożek dla niemowląt , który zapewni dziecku ciepło, tuli je oraz ułatwi rodzicom trzymanie maleństwa.

Oczywiście noworodkowi potrzebne są pieluszki, chusteczki nawilżane, ubranka i kosmetyki, jednak to jest już sprawa bardzo oczywista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top