Co wpływa na cenę nagrobka w Krakowie?

Co wpływa na cenę nagrobka w Krakowie?

Choć większość z nas najchętniej postawiłaby najpiękniejszy i najdroższy nagrobek świata bliskiej osobie, to jednak często towarzyszą nam ograniczenia finansowe. Jeśli nie chcesz przepłacić, to koniecznie powinieneś sprawdzić, jakie czynniki decydują o wysokości ceny nagrobka.

Rozmiar ma znaczenie

W pierwszej kolejności sprawdź, na jakie wymiary pozwala twój cmentarz. Nagrobki w Krakowie często nie mogą przekraczać określonych przez zarząd cmentarza wymiarów w zakresie szerokości i długości. Pamiętaj również, że im większa powierzchnia nagrobka, tym więcej surowca będzie potrzebowała firma realizująca twoje zlecenie, co oczywiście wiąże się także z wyższą ceną.

Kształt i zdobienia – czy warto puścić wodze fantazji?

Zakład kamieniarski w Krakowie może zaproponować ci tradycyjny, prostokątny lub lekko zaokrąglony nagrobek, możesz jednak zdecydować się na nieco bardziej oryginalne kształty. Możesz również poprosić o zdobienia, rzeźbienia, płaskorzeźby czy też fotografię lub motto. Wprowadzenie tego typu modyfikacji oznacza jednak dodatkowy koszt.

Jak mądrze wybrać surowiec?

W tym wypadku warto wybrać surowiec, który posłuży przez lata, a jednocześnie nie zrujnuje twojego budżetu. Jedną z najtańszych opcji jest lastryko, które może jednak wymagać dość szybkiej renowacji. Wyjątkową trwałością może pochwalić się granit, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych surowców na nagrobki. Luksusowy marmur może i prezentuje się elegancko, jednak dość szybko traci kolor i blaknie. Dobry surowiec to oszczędności w przyszłości!

Zapytaj specjalistów z https://kamso-nagrobki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top