Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?

Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?

Przygotowania do ślubu to okres podejmowania wielu, a nawet bardzo wielu decyzji. Jedną z nich, niemniej ważną, niż wybór sukni panny młodej czy miejsca, w którym ma odbyć się wesele, jest wybór fotografa, bowiem to on będzie odpowiedzialny za naszą bezcenną pamiątkę. Czym się kierować, aby uniknąć rozczarowań?

Poznajcie swoje oczekiwania

Warto wraz z partnerem porozmawiać o tym, czego oczekujemy od naszych fotograficznych pamiątek. Czy chcemy, aby nasze zdjęcia ślubne były minimalistyczne, czy wręcz przeciwnie? Czy wolimy bardziej pozowane fotografie, czy raczej stawiamy na spontaniczność? Obejrzyjmy wspólnie w internecie przykładowe sesje ślubne i zastanówmy się, które z nich i dlaczego nam się najbardziej podobają, a których absolutnie nie chcielibyśmy mieć w swoim albumie.

W poszukiwaniu profesjonalisty

Ślub to jedna z tych okazji w życiu, która się już nie powtórzy. Dlatego zdjęcia z tego wydarzenia powinny być wykonywane przez kogoś, kto nie tylko potrafi operować aparatem pod względem technicznym, ale także posiada talent fotograficzny. Fotografia ślubna to specyficzna gałąź fotografii, która – w przeciwieństwie do zdjęć z profesjonalnymi modelkami i modelami – wymaga wrażliwości na współpracę z osobami nieobeznanymi z okiem kamery. Fotograf ślubny powinien być dyskretny, ale jednocześnie umiejętnie dawać wskazówki parze młodej, jak i gościom w trakcie ceremonii i wesela, aby jak najkorzystniej wypadli na zdjęciach, a pamiątki z tego wydarzenia na długie lata były źródłem inspiracji do wspomnień.

Gdzie znaleźć dobrego fotografa ślubnego?

Naturalnie większość z nas rozpoczyna wszelkie poszukiwania od rozpytywania znajomych. Zarówno w tym przypadku, jak i w kwestii znalezienia specjalisty przez internet, warto zainteresować się jego portfolio. Zapoznanie się ze zdjęciami wykonanymi do tej pory przez fotografa jest najlepszym sposobem na poznanie jego umiejętności. Jeśli fotograf nie udostępnia takich zdjęć, to powinno to wzbudzić naszą czujność. Strona domowa fotografa lub chociażby profil na facebooku to najlepsza wizytówka każdego poważnie podchodzącego do swojej profesji zawodowca. Kiedy już takiego znajdziemy, omówmy z nim nasze oczekiwania. Pamiętajmy też, że najbardziej rozchwytywani fotografowie to prawdopodobnie ci najlepsi, dlatego warto ich czas rezerwować z wyprzedzeniem.

Fotograf ślubny godny polecenia w Szczecinie? Moim zdaniem warto skorzystać z usług:
Łukasz Popielarz Fotograf Szczecin | https://lukaszpopielarz.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top