Falbanka maskująca do łóżeczka – kupić czy nie?

Falbanka maskująca do łóżeczka – kupić czy nie?

Nie każdy gustuje w oglądaniu „gołego” łóżeczka dla dzieci. W tym celu wymyślono falbanki maskujące. Falbanka maskująca do łóżeczka nie koniecznie musi służyć jedynie ozdobie. Można pod nią schować na przykład nocniczek, zapas pieluch, czy inne drobiazgi, które muszą być pod ręką, a nie zawsze jest na nie miejsce.

Falbanka maskująca do łóżeczka

Oprócz samych falban można zaopatrzyć się również w prześcieradło z falbanką do łóżeczka. Prześcieradło z falbaną to może dla niektórych perwersja. Jednak przyjrzyjmy się temu dokładniej. Samą falbanę należy przymocować do szczebelków łóżeczka lub do jego dna, natomiast prześcieradło z falbaną swobodnie może sobie leżeć na łóżeczku. Przed zakupem należy wymierzyć wysokość przestrzeni, którą ma zasłonić falbana. Można oczywiście falbanę skrócić, ale po co dodawać sobie dodatkowej roboty.

Chociaż ta przestrzeń będzie się zmieniać w miarę jak dziecko dorasta. W tym celu należy zakupić kilka falban lub prześcieradeł o różnych wymiarach i zmieniać według uznania. Prześcieradła takie wykonane są z bawełny. Nie zbierają tak szybko kurzu i piorą się wyśmienicie. Kolorystyka tych akcesoriów jest olbrzymia. Można wybrać jaskrawe, wzorzyste oraz stonowane, blade lub pastelowe. Jest możliwa również kombinacja: prześcieradło białe, a falbana kolorowa.

Musimy jednak pamiętać, by szczególnie często zmieniać falbany, gdyż bliskość podłogi gwarantuje czepianie się większych zanieczyszczeń. Zwróćmy uwagę na to, iż falbany są plisowane lub zaginane. Pomysłowość producentów sięga zenitu ! Wykończenie falban również nie jest jednakowe.  Falbanka maskująca do łóżeczka – jest prosta, falista, ząbkowana.

Tak udekorowane łóżeczko przypomina czasem bombonierkę, zwłaszcza że w środku tkwi słodki bobas. Prześcieradło z falbanką do łóżeczka może być również całkiem niezłym prezentem.

Back to top