Oświetlenie przemysłowe LED jako zamiennik tradycyjnego oświetlenia

Oświetlenie przemysłowe LED jako zamiennik tradycyjnego oświetlenia

Już nie od dziś wiadomo, że takie miejsca jak hale przemysłowe, czy ogromne magazyny potrzebują mocnego doświetlenia. Wszystko to znacząco wpływa zarówno na jakość pracy, jak i jej bezpieczeństwo. Jeszcze kilkanaście lat temu, większość tego typu powierzchni była oświetlana za pomocą tradycyjnych energochłonnych lamp.

Tego typu jedna oprawa mogła zużywać nawet około 1000W mocy, co znacząco przekładało się poźniej na wysokie wydatki na opłaty związane ze zużyciem energii elektrycznej. Tradycyjne lampy metahalogenowe nie imponowały również trwałością, dlatego aby zachować jednolitość oświetlenia, musieliśmy również co jakiś czas wymieniać przepalone lampy, na nowe, najlepiej tego samego modelu.Obecnie nowe lampy przemysłowe wykonane w tradycyjnej technologii są praktycznie nie do zdobycia, a wszyscy współcześni inwestorzy decydują się na energooszczędne oświetlenie wykonane w technologii LED. Zużywa ono nawet o 60% mniej energii elektrycznej w porównaniu do swoich starych zamienników. Są one także znacznie trwalsze, a najpopularniejsze z nich to te wyposażone w tak popularne źródła światła firmy Osram, czy Philips. Ich trwałość sięga bardzo często nawet kilkudziesięciu tysięcy godzin pracy, a lampy przemysłowe LED bardzo dobrze dają sobie z tym radę.

Oprawy przemysłowe ze względu na warunki, w którym będą używane posiadają również wysokiej jakości obudowy. Są one najczęściej wykonane z aluminium, czyli trwałego i nierdzewnego materiału, który doskonale współpracuje z oświetleniem LED. Działa jak radiator i odpowiednio odprowadza ciepło z diod LED, wydłużając przy tym ich żywotność. Lampy przemysłowe, które zamontujemy na hali, czy magazynie posiadają także wysoką klasę szczelności, minimum IP65. Oznacza to, że są one odporne na szkodliwy wpływ różnego rodzaju kurzu, pyłu, czy wilgoci.

Współczesne czasy przyniosły wiele zmian, a rozwój nowoczesnych technologii w ostatnich latach bardzo ruszył do przodu. Dziś już niewiele dużych firm posiada jeszcze oświetlenie starego typu. Większość z nich zdecydowało się już dawno na jego zmianę na to bardziej energooszczędne, czyli LED. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to już najwyższy czas. Inwestycja w lampy przemysłowe LED, zwróci się nawet w ciągu dwóch lat, a później będą tylko zyski, które będą generowane poprzez niższe zużycie energii elektrycznej i przy tym niższe rachunki za energię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top