Panele LED sufitowe i ich akcesoria montażowe

Panele LED sufitowe i ich akcesoria montażowe

Najpopularniejszy panel oświetleniowy będziemy mogli zamontować nawet na cztery różne sposoby, a w trzech będziemy potrzebować dodatkowych akcesoriów montażowych. Panel LED to nowoczesny zamiennik tradycyjnych opraw rastrowych, ale także bardzo uniwersalna lampa pod względem montażu.

Panele LED to lampy, które zostały przystosowane przede wszystkim do sufitów typu Armstrong. Są w pełni kompatybilne pod względem swoich rozmiarów i nie potrzebują do montażu w nich żadnych dodatkowych akcesoriów.

Jako dodatkowe akcesoria do montażu Paneli LED możemy wymienić:

Klipsy montażowe to specjalne spinki, które pozwolą nam zamontować panel ledowy we wcześniej przygotowanym otworze montażowym. Symetrycznie przymocowane spinki na naszym panelu, pozwolą go stabilnie i prosto zamontować w suficie podwieszanym, czy innym wcześniej przygotowanym otworze. Tak zamontowany Panel LED będzie elegancko licował z pozostałą częścią aranżacji naszego wnętrza, a szeroki kąt świecenia zapewni nam równomierne doświetlenie naszego salonu, kuchni, czy innego pokoju.

Ramki natynkowe to aluminiowe listwy umożliwiające montaż paneli LED na suficie. Jest to bardzo prosty, a zarazem uniwersalny sposób, który umożliwi nam montaż naszych lamp bezpośrednio na suficie, w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Sama instalacja Panelu LED w ten sposób nie stanowi też większego wyzwania. Wystarczy jedynie zamocować ramkę na suficie, a następnie wsunąć w nią lampę i podłączyć do źródła zasilania. Zasilacz panelu, będziemy mogli wtedy spokojnie położyć na samej lampie, a następnie przykręcić ostatni bok naszej ramki.

Linki montażowe to stalowe zawiesia, które umożliwią stabilny i trwały montaż Panelu LED jako lampy wiszącej. Stalowe linki dostępne są w długości 1 metra i mają możliwość regulacji wysokości najczęściej w zakresie od 15 cm do 95 cm. Ten rodzaj montażu pozwoli nam zamontować Panel LED zarówno bardzo blisko sufitu, jak i zwiesić go nieco niżej, tak aby w wysokich pomieszczeniach, światło na ich powierzchni było odpowiednio mocne i rozproszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top