Róże wielkokwiatowe czy może pnące?

Róże wielkokwiatowe czy może pnące?

Zima to okres kiedy najczęściej odpoczywamy od intensywnych prac w ogrodzie, a roślinność zamiera. Jednak to również właściwy moment na rozpoczęcie planowania przyszłych nasadzeń, bowiem to właśnie wiosną należy wsadzić do gruntu wiele odmian roślin, jak róże wielkokwiatowe lub pnące.

Jeśli chcemy aby nasz ogród zachwycał odwiedzających nas gości, a przy okazji cieszył nasze oko to warto zainwestować w dobre odmiany kwiatów i krzewów, a przede wszystkim od sprawdzonych dostawców. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić, czy w naszej okolicy znajduje się szkółka róż. Dlaczego szkółka róż? Ponieważ tylko takie miejsce jest gwarancją do nabycia pięknych i zdrowych krzewów róż najlepszych odmian, a przy okazji uzyskamy cenne informacje odnośnie pielęgnacji roślin czy ich wymagań względem terenu.

Następnie powinniśmy zastanowić się na czym zależy nam najbardziej. Jeśli chcemy obsadzić werandę lub stworzyć piękną kompozycję kwiatową wokół huśtawki, to najlepiej wybrać róże pnące. Z biegiem czasu obrosną one całe paliki, a podczas kwitnienie nadadzą pięknego wyglądu. Co ważne, róże pnące również pięknie pachną, a to na pewno umili odpoczynek w ogrodzie po całym dniu ciężkiej pracy.

Dla fanów krzewów róż z licznymi i dużymi pąkami, warto wybrać róże wielkokwiatowe dostępne w wielu barwach. Na ich pędach pojawia się bowiem mnóstwo pięknych, ogromnych kwiatów, którym towarzyszy słodka woń. Będą więc piękną ozdobą przydomowych rabat.

Z racji, że sadzonki róż najlepiej sadzić wczesną wiosną, warto zainteresować się tematem już teraz, aby nie okazało się, że przegapimy najlepszy czas.

Poznaj bliżej róże wielkokwiatowe na: https://hyzowie.com/22-roze-wielkokwiatowe oferowane przez Szkółkę róż Hyżowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top