Transport zwłok z zagranicy

Transport zwłok z zagranicy

Sprowadzanie zwłok z zagranicy powinno odbywać się w szczególnych warunkach. Jeżeli Wasza bliska osoba zmarła poza granicami naszego kraju, warto zapewnić sobie pomoc odpowiedniego zakładu pogrzebowego, który jest przygotowany do takich usług. Przede wszystkim muszą oni mieć odpowiednie pojazdy, którymi można zorganizować międzynarodowy transport zmarłych.

Zaliczają się do nich samochody chłodnie, w których będzie utrzymana odpowiednia temperatura, aby nie doszło do rozkładu ciała przed przyjazdem do kraju. Czasem jednak transport będzie odbywał się drogą powietrzną, dlatego wtedy również wszystko musi być odpowiednio zorganizowane. Odpowiedni zakład pogrzebowy na pewno dochowa wszystkich formalności, abyście mogli zorganizować pogrzeb u siebie w domu. Jeżeli dojdzie do spopielenia zwłok za granicą nie możecie sami transportować urny do kraju. Również trzeba w tym momencie poprosić zakład pogrzebowy o pomoc, dzięki czemu zostaną uregulowane wszystkie dokumenty, które trzeba w takim wypadku wypełnić. Trzeba jednak zaznaczyć, że taki transport, to bardzo kosztowna sprawa. Im dalszy region świata, tym transport może osiągnąć większe koszty.

Z samej Azji transport może kosztować około trzydziestu tysięcy złotych, jak nie więcej. Bardzo duża część zakładów pogrzebowych swoim klientom oferuje atrakcyjny system ratalny, dzięki czemu nie będzie problemu z zapłatą za cały transport. Wystarczy tylko zgłosić taką potrzebę, a wszystkie formalności kredytowe zostaną od razu załatwione. Mam nadzieje, że jeżeli w Waszej rodzinie dojdzie do takiej sytuacji, traficie na pomocnych ludzi z zakładu pogrzebowego.

Zobacz też: Międzynarodowy transport zmarłych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top