Szerokie zastosowanie mat ogniotrwałych

Szerokie zastosowanie mat ogniotrwałych

Obecnie dostępne na rynku maty ceramiczne znalazły powszechne zastosowanie. Produkty te są wykonywane z trwałego włókna ceramicznego. Ze względu posiadania wyjątkowych właściwości idealne nadają się do wielu miejsc narażonych na wysoką temperaturę.

Powszechnie dostępne na rynku maty ceramiczne posiadają wiele istotnych zalet. Produkty te świetnie dopasowują się do wszelkich kształtów oraz są bardzo odporne na większość niekorzystnych działań chemicznych. Co więcej, istotną cechą jest ich niskie kurczenie cieplne, niskie przewodzenie ciepła oraz bardzo wysoka wytrzymałość na rozciąganie.

Mata ogniotrwała – zastosowanie

Tego typu maty są coraz częściej stosowane w celu wyłożenia takich miejsc, które to są narażone są na wyjątkowo wysokie temperatury. Ponadto świetnie sprawdzają się jako osłona wrażliwych na gorąco miejsc oraz przedmiotów. Z racji tego, że nie przewodzą one ciepła mogą posłużyć również jako materiał izolacyjny.

Gdzie wykorzystywane są ogniotrwałe maty

Zgodnie ze swoją nazwą mata ogniotrwała to materiał wysokiej jakości, który bez jakichkolwiek uszkodzeń jest w stanie przetrwać bardzo wysokie temperatury panujące w wielu warunków. Wśród wielu miejsc, w których niezbędne są tego typu maty można wymienić: paleniska, piece do wypalania, koksowanie, stalownie, spalarnie oraz elektrownie.

Głównym zadaniem tych mat jest zapobieganie wszelkim uszkodzeniom tych materiałów oraz kumulowanie i utrzymywanie ciepła w miejscach, gdzie jest ono z różnych przyczyn bardzo potrzebne.

Warto zawsze pamiętać o tym, że aby te ognioodporne materiały niezawodnie spełniały swoje funkcje, to pod żadnym pozorem nie mogą one być łączone ze sobą przy wykorzystaniu tradycyjnych produktów. Do tego celu doskonale sprawdzają się specjalne cementy oraz kleje ognioodporne.

Back to top