Tynki najlepsze z najlepszych!

Tynki najlepsze z najlepszych!

Każdy remont składa się z wielu etapów, każdy z nich niezbędny aby uzyskać odpowiedni efekt końcowy. Jednym z najważniejszych etapów jest etap nakładania tynku. Tynk to podstawa dla każdej powierzchni, pozwalają ją starannie wyrównać i wygładzić, tak aby była przygotowana na kolejny etap, czyli na przykład, na malowanie farbą.
W zależności od tego w jakim pomieszczeniu nakłada się tynk, powinno się dobrać jego odpowiedni rodzaj. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów tynku. Na przykład tynki cementowo-wapienne, które są obecnie bardzo popularne, ponieważ stosować je można na wielu powierzchniach. Jedynym wymogiem jest to, aby powierzchnia ta była wykonana z materiału mineralnego, czyli na przykład, z cegły lub też z betonu. W innym przypadku można nie uzyskać odpowiedniej przyczepności. Tynki cementowo-wapienne mają dużą paroprzepuszczalność, ale niestety są mało odporne na wilgoć. Dlatego też unika się ich stosowania na przykład, w łazienkach, czyli w pomieszczeniach w których wilgoć zazwyczaj jest znacząca.

W ostatnich czasach bardzo popularne stały się też tynki maszynowe. Nie chodzi tutaj o skład tynku, ale o sposób jego nakładania. Tynki maszynowe są nakładane przy użyciu pistoletów natryskowych. Sprawia to, że ich nakładanie trwa znacznie krócej niż dzieje się to w przypadku tynków tradycyjnych. Oprócz tego tynki maszynowe pozwalają zaoszczędzić na przestrzeni w pomieszczeniu remontowanym, ponieważ do ich nakładania nie jest wymagane dużo maszyn. Są bardzo dobrym pomysłem przy wykańczaniu ścian lub sufitów.
Dlatego też jeżeli ktoś poszukuje odpowiedniego tynku do zastosowania w trakcie swojego remontu, tynki maszynowe cementowo-wapienne są zdecydowanie najlepszym wyborem.

Zobacz: Tynki gipsowe | Inside-System.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top